مدرسه کدنویسی مدرسه کدنویسی .

مدرسه کدنویسی

مهمترین مسابقات اسکرچ برای کودکان

esktop Editor" for Scratch 3.0 برای Microsoft Windows 10 و بالاتر  مسابقات اسکرچ  در فروشگاه مایکروسافت، maغیر مجاز می باشد اپل، ChromeOS و Android در دسترس است؛ این امکان ایجاد و پخش برنامه های Scratch را به صورت آفلاین فراهم می کند. ویرایشگر آفلاین را می توان در نسخه های قبلی نیز دانلود کرد، مانند به عنوان Scratch 2.0 و Scratch 1.4 (بایگانی از نسخه های قدیمی در اینجا یافت می شود).

 

برنامه های افزودنی

در Scratch، افزونه‌ها بلوک‌ها و ویژگی‌های اضافی را اضافه می‌کن مسابقات اسکرچ  ند که می‌توان از آنها در پروژه‌ها استفاده کرد. در اسکرچ 2.0، برنامه های افزودنی همگی مبتنی بر سخت افزار بودند. افزونه‌های مبتنی بر نرم‌افزار در Scratch 3.0 اضافه شدند، مانند صداهای تبدیل متن به گفتار، همراه با برخی از برنامه‌های افزودنی جدید مبتنی بر سخت‌افزار مانند micro:bit. پسوندها در زیر فهرست شده اند.

 

بسیاری از برنامه‌های افزودنی دیجیتال در Scratch 3.0 قبلاً دسته‌بندی بلوک‌های معمولی ب مسابقات اسکرچ  ودند که برای کاهش شلوغی به بخش افزونه‌ها منتقل شدند. این شامل:

 

موسیقی – نواختن سازهای دیجیتال (درام، ترومپت، ویولن، پیانو و غیره)

قلم – روی صحنه با ضخامت ها و رنگ های مختلف بکشید

حسگر ویدیو - تشخیص حرکت با دوربین

افزونه های دیجیتال جدید نیز با همکاری شرکت های تجاری اضافه شده است. این شامل:

 

متن به گفتار - کلمات موجود در یک متن را به خروجی صوتی تبدیل می  مسابقات اسکرچ  کند (صداهای مختلف، ارائه شده توسط آمازون)

ترجمه – از Google Translate برای ترجمه متن از یک زبان به زبان های مختلف دیگر از جمله عربی، چینی، هلندی، انگلیسی، فرانسوی، یونانی، نروژی و ژاپنی استفاده می کند.

مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۹ توسط دانشگاه نیویورک منتشر شد، برای کدنویسی موسیقی با اسکرچ، استدلال و نشان می‌دهد که «بلوک‌های موسیقی و صدا که در حال حاضر در اسکرچ پیاده‌سازی می‌شوند، ممکن است موسیقی‌سازی معنادار برای کودکان، پایگاه اصلی کاربر اسکرچ را محدود و ناکام بگذارند».

 

آزمایشگاه اسکرچ

آزمایشگاه Scratch آزمایش‌هایی را از تیم Scratch نمایش می‌دهد تا آموزش برنامه نویسی کودکان و نوجوانان بررسی کند که آیا ویژگی‌های جدیدی ممکن است در آینده به وب‌سایت کامل اضافه  مسابقات اسکرچ  شوند یا خیر. ویژگی های آزمایشی در حال حاضر در حال توسعه عبارتند از:

 

Video Sprites - اسپرایت ها را با ویدیوی زنده پر کنید.

Face Sensing – لباس‌ها و بازی‌های متحرک بسازید که با چهره شما تعامل داشته باشد.

متن متحرک - کلمات را با رنگ ها، فونت ها و انیمیشن ها زنده کنید.

جامعه کاربران

کارگاه MADE Scratch

کارگاه برنامه نویسی Scratch

Scratch در بسیاری از تنظیمات مختلف استفاده می شو مسابقات اسکرچ  د: مدارس، موزه ها، کتابخانه ها، مراکز اجتماعی و خانه ها. Scratch اساساً برای کاربران 8 تا 16 ساله طراحی شده است، اما در تمام سنین مورد استفاده قرار می گیرد و از سال 2009 تعداد کاربران بزرگسال بزرگی دارد. در آوریل 2020، رتبه بندی Tiobe از زبان های برنامه نویسی جهان، Scratch را در بین 20 زبان برتر قرار داد. طبق گفته Tiobe، 50 میلیون پروژه در Scratch نوشته شده است و هر ماه یک میلیون پروژه جدید به آن اضافه می شود.

 

کاربران آموزشی

Scratch به عنوان زبان مقدماتی استفاده می شود زیرا ایجاد برنامه های جالب مسابقات اسکرچ   نسبتا آسان است و مهارت های آموخته شده را می توان در سایر زبان های برنامه نویسی مانند Python و Java اعمال کرد.

 

Scratch منحصراً برای ایجاد بازی نیست. با تصاویر ارائه شده، برنامه نویسان می توانند انیمیشن، متن، داستان، موسیقی و غیره ایجاد کنند. در حال حاضر برنامه های زیادی وجود دارد که دانش آموزان می توانند از آنها برای یادگیری موضوعات ریاضی، تاریخ و حتی عکاسی استفاده کنند. Scratch به معلمان این امکان را می دهد که درس های مفهومی و تصویری و تکالیف آزمایشگاه علوم را با انیمیشن هایی ایجاد کنند که به تجسم مفاهیم دشوار کمک می کند. در علوم اجتماعی، مربیان می توانند آزمون ها، بازی ها و آموزش ها را با عناصر تعاملی ایجاد کنند. مسابقات اسکرچ   استفاده از Scratch به جوانان اجازه می دهد تا منطق برنامه نویسی و نحوه ساخت خلاقانه و همکاری را درک کنند.

 

Scratch به بیش از 800 مدرسه و 70 کالج سازمان DAV در هند و در سراسر جهان آموزش داده می شود.

 

در آموزش عالی، Scratch در هفته اول دوره مقدماتی علوم کامپیوتر CS50 دانشگاه هاروارد استفاده می شود.

 

جامعه آنلاین

پلتفرمر جامپر

"Jumper"، نمونه ای از یک بازی ایجاد شده با Scratch 2.0

Abyss scratch 3.0

"Abyss"، نمونه ای از یک بازی که با Scratch 3.0 ساخته شده است

به کاربران Scratch 'Scratchers' گفته می شود. Scratchers این قابلیت را  مسابقات اسکرچ  دارند که پروژه های خود را به اشتراک بگذارند و بازخورد دریافت کنند. پروژه‌ها را می‌توان مستقیماً از محیط توسعه در وب‌سایت Scratch آپلود کرد و هر عضوی از جامعه می‌تواند کد منبع کامل را برای مطالعه یا ترکیب مجدد در پروژه‌های جدید مشاهده و دانلود کند. Scratchers همچنین می‌توانند استودیوهای پروژه ایجاد کنند، نظر دهند، پروژه‌های دیگران را مورد علاقه و «دوست داشته باشند»، اعضای دیگر را دنبال کنند تا پروژه‌ها و فعالیت‌های آن‌ها را ببینند و ایده‌ها را به اشتراک بگذارند Scratch competitions . پروژه ها از بازی ها و انیمیشن ها تا ابزارهای کاربردی را شامل می شود. علاوه بر این، به Enco


برچسب: برنامه نویسی کودکان،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ تیر ۱۴۰۳ساعت: ۰۵:۴۴:۴۲ توسط:نیما ثابتی موضوع: نظرات (0)