مدرسه کدنویسی مدرسه کدنویسی .

مدرسه کدنویسی

الگوریتم برنامه نویسی

یک الگوریتم برنامه نویسی  یک توالی متناهی از عملیات مشخص برای حل یک مسئله خاص یا یک دسته از مشکلات را مشخص می کند. شما می توانید مراحل یک الگوریتم را به طرق مختلفی از جمله کلمات (همچنین به عنوان زبان طبیعی نیز شناخته می شوند) ، نمودار جریان ، کد شبه (در زیر توضیح داده شده) و کد زبان برنامه نویسی توصیف کنید.

 

همانطور که پیچیدگی مشکلات افزایش می یابد ، مهم است که الگوریتم هایی کارآمد (به عنوان مثال سریع) و صحیح طراحی شوند ، زیرا از هر ورودی معتبری ، خروج الگوریتم برنامه نویسی ی مشخص شده تولید می کنند. در CS 325 ، تحلیل الگوریتم ها ، شما روش هایی را برای تجزیه و تحلیل پیچیدگی و اثبات درستی یاد خواهید گرفت.

 

تبدیل الگوریتم ها به برنامه ها

یک الگوریتم می تواند به زبانهای مختلف رایانه ا الگوریتم برنامه نویسی ی پیاده سازی شود و یک برنامه واحد ممکن است از الگوریتم های مختلفی استفاده یا پیاده سازی کند. به عنوان مثال ، ممکن است از یک الگوریتم مرتب سازی برای سفارش پیام ها و یک الگوریتم رمزگشایی برای درک پیام ها استفاده کنید.

 

کد ماشین ، زبان اسمبلی و کامپایلرها

CPU رایانه دستورالعمل های برنامه شما را اجرا می کن الگوریتم برنامه نویسی د. با این حال ، در حالی که شما یک برنامه را به زبانی مانند C ++ می نویسید ، CPU رایانه فقط می تواند دستورالعمل های کد شده به عنوان توالی Os و s را دنبال کند. کامپایلر نرم افزار یک برنامه ویژه است که عبارات نوشته شده به زبان کامپیوتر را به یک فرم باینری (Os و s} به نام کد ماشین) تبدیل می کند. از آنجا که تشخیص 0 و 1 نتیجه بر الگوریتم برنامه نویسی ای ما دشوار است ، سطح پایین (نزدیک به سخت افزار) وجود دارد ) زبان برنامه نویسی به نام اسمبلی زبان است که از اختصارات و الگوهای کوتاه برای توصیف آنچه CPU باید انجام دهد استفاده می کند. به عنوان مثال ، عبارت اسمبلی "MOV AL ، 61h؛" به معنی کپی کردن مقدار زیر است (61 ساعت ، نمایش هگزادسیمال 97) در محل حافظه " AL ".

 

شما در CS 271 ، معماری رایانه و اس الگوریتم برنامه نویسی مبلی زبان در مورد کد ماشین و زبان اسمبلی چیزهای بیشتری خواهید آموخت.

 

زبانهای سطح بالا

در این کلاس C ++ را می آموزید که یک زبان الگوریتم برنامه نویسی سطح بالایی است. زبانهای سطح بالا آن دسته از زبانهای رایانه ای هستند که بسیاری از جزئیات سطح پایین سیستم رایانه را پنهان می کنند و تمایل به استفاده از کلمات و نمادهای طبیعی تر در مقابل کلماتی مانند "MOV" در زبان اسمبلی دارند که یک زبان سطح پایین است.

 

C ++ یکی از بسیاری از زبان های سطح بالا است. برا الگوریتم برنامه نویسی ی دیدن محبوبیت فعلی همه زبانهای رایانه ، به فهرست TIOBE بروید.

 

کد منبع ، کد شی و کد اجرایی


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ساعت: ۰۲:۴۰:۳۸ توسط:نیما ثابتی موضوع: نظرات (0)